Кращі виробників вінтажних портвейнів

Вінтажні портвейни вважаються найвищим виявом вин португальського регіону Дору. Виноград для них збирають лише у визначні роки врожаю з найкращих ділянок. Кожне таке вино можна назвати витвором мистецтва, а виробника — талановитим художником зі своїм стилем. У статті розглянемо найкращих майстрів, які виготовляють вінтажні портвейни багато десятиліть, а деякі — і сторіч. Також розповімо про особливості напоїв, підкажемо, скільки коштує портвейн і де його краще придбати. Image

Graham’s (Грем’c)

Компанію Graham’s Port у 1820 році заснували брати Вільям та Джон Грем. Вона дуже швидко стала відома як виробник виняткових портвейнів. Знаковою подією в історії компанії стало придбання виноградника Malvedos у 1890 році. Розташований високо на мисі, він є одним з найкращих у Дору. Греми були одними з перших, хто вклав кошти у виноградники регіону. У 1882 році Ендрю Джеймс Сімінгтон приїхав із Шотландії до Порту, щоб працювати на родину Грем. Незабаром він залишив компанію, щоби заснувати власний винний бізнес. Через не один десяток років його онуки придбали компанію у родини Грем у 1970 році, коли її було виставлено на продаж. З того часу сім’я Сімінгтон ще більше зміцнювала репутацію Graham’s у виробництві чудових портвейнів з м’яким смаком та складним ароматом.

Taylor’s (Тейлор’c)

Виноробне господарство Taylor’s засноване понад три століття тому Джобом Бріслі. Найстаріше у Португалії, воно досі зберігає статус незалежного виробникаі. На відміну від багатьох виноробів у Дору, підприємство займається виготовленням виключно портвейнів. У володінні компанії три маєтки — Варжеліс, Терра Фейта і Джунко — з унікальними терруарами, що дозволяють виробляти видатні кріплені вина. Основу їх асортименту становлять вінтажні портвейни та категорії Late Bottled Vintage (LBV). Стиль вин можна охарактеризувати як твердий, з напористим та концентрованим фруктовим смаком. Спробувати продукцію бренду в Україні просто, замовивши на сайті MAUDAU — маркету алкогольних штук.

Croft (Крофт)

Croft є однією з найстаріших фірм у регіоні. Вона відома насамперед своїми вінтажними портвейнами, а також асортиментом витриманих сортів. Виноробня Крофт налічує кілька століть, але, як і минулого, намагається йти в ногу з часом і створювати інноваційні продукти. Таким продуктом став Croft Pink — перший в історії рожевий портвейн, який компанія випустила у 2008 році. Головною відмінністю будинку Croft є знаменитий маєток Кінта-да-Роеда, який називають перлиною виноробних господарств в Дору. На території розташовані одні з найстаріших виноградників регіону, а напої будинку є серцем вінтажних портвейнів Croft. Вінтажні портвейни виробляють лише у визначні роки. Виноград для них збирають у трьох найкращих маєтках компанії: Кінта-ду-Панаскаль, Кінта-ду-Крузейро та Кінта-ду-Санту-Антоніу. Основним вважається Кінта-ду-Панаскаль у долині Тавору. Завдяки сонячним дням виноград там добре визріває, що дозволяє отримати вино з щільною структурою та тонами шоколаду.

Оцініть
( Поки що оцінок немає )
Надіслати